Głosujemy na projekty!

Głosujemy na projekty!

15.05.2023

Ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski Bielska-Białej 2023! Wszystkich mieszkańców Bielska-Białej (bez względu na wiek) gorąco zachęcamy do głosowania na projekty w terminie od 15 maja do 31 maja 2023 roku (włącznie), z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej strony z formularzem do głosowania on-line. Możliwe jest również głosowanie tradycyjne z wykorzystaniem kart do głosowania w "Punktach głosowania". Szczegółowo o obu sposobach głosowania pisaliśmy już wcześniej (link do artykułu: tutaj).

W bieżącej edycji można oddać jeden głos na wybrany projekt.

Głosowanie elektroniczne to najszybsza i najwygodniejsza metoda udzielenia poparcia ulubionym projektom.

Osoby głosujące on-line klikają w zakładkę "GŁOSOWANIE" lub w przycisk z napisem "ZAGŁOSUJ NA PROJEKT" widoczny na głównej stronie Budżetu Obywatelskiego, co spowoduje automatyczne przekierowanie do listy projektów dopuszczonych do głosowania.

W celu zagłosowania na wybrany projekt, należy kliknąć w przycisk "WYBIERZ". Spowoduje to przeniesienie wybranego projektu do otwierającego się w tym momencie okienka „Wybrany projekt” (UWAGA: w przypadku pomyłki możliwe jest wykasowanie wyboru za pomocą krzyżyka znajdującego się obok tytułu wybranego projektu i dokonanie poprawnego wyboru). Następnym krokiem jest kliknięcie w przycisk "Przejdź do głosowania" i uzupełnienie wymaganych danych.

Do głosowania on-line prosimy przygotować swoje telefony komórkowe oraz podać imię i nazwisko, adres zamieszkania i datę urodzenia.

Głosowanie tradycyjne odbywa się wyłącznie w "Punktach głosowania" wyznaczonych w zarządzeniu Prezydenta Miasta z wykorzystaniem papierowego formularza, czyli "Karty do głosowania". Karty do głosowania będą dostępne wyłącznie w Punktach głosowania w dniach i godzinach ich funkcjonowania. Karty do głosowania wydają pracownicy obsługujący Punkty głosowania po uprzednim okazaniu przez uprawnionego mieszkańca dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wyznaczone zostały następujące punkty:

  • Biuro Obsługi Interesanta (Wydział ON), pl. Ratuszowy 6, poniedziałek - środa: w godz. od 7:30 do 15:30, czwartek: w godz. od 7:30 do 18:00, piątek: w godz. od 7:30 do 13:00,
  • Centrum Organizacji Pozarządowych (Wydział SOP), pl. Opatrzności Bożej 18, poniedziałek - środa: w godz. od 8:00 do 16:00, czwartek: w godz. od 8:00 do 18:00, piątek: w godz. od 8:00 do 15:00.

UWAGA: Punkty głosowania będą czynne w dni robocze od 15 do 31 maja 2023 roku włącznie. Punkty głosowania nie będą czynne w soboty i w niedziele.

February
< 2021 >
Nd
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
Sb