Spacer ma MOC czyli Mozolne Odnowienie Chodnika przy ul. Waleriana Łukasińskiego

Opis zadania

„Spacer ma MOC czyli Mozolne Odnowienie Chodnika przy ulicy Waleriana Łukasińskiego!” to projekt mający na celu przywrócenie bezpiecznej funkcji spacerów po chodniku bez obawy o skręcenie nogi czy urwanie obcasa. Kompleksowy remont chodnika przy ulicy Waleriana Łukasińskiego od nr 45 do 69 to konieczność, żeby piesi mieszkańcy tej części osiedla ale również użytkownicy R.O.D. "Magnolia", mogli dotrzeć bezpiecznie do swoich domów i domków. Również dzieci idące do szkoły nierzadko korzystają z ulicy zamiast z chodnika, a raczej ze wspomnienia po nim. Obecny stan tego odcinka to popękany, poprzerastany trawą, dziurawy trotuar, braki nawierzchni i ubytki zasypane ziemią. Aż trudno uwierzyć, idąc ulicą Łukasińskiego od Krakowskiej w górę, korzystając z pięknie wybrukowanej kostką szerokiej alei, że od numeru 45 dalszy przyjemny spacer nie będzie możliwy.

Projekt dotyczy wymiany zdewastowanej nawierzchni asfaltowej na kostkę brukową wraz z obrzeżem. Z roku na rok nawierzchnia niszczeje jeszcze bardziej. Niedługo o tym, że był tu chodnik będą tylko przypominać wystające, krzywe krawężniki. Porządny, bezpieczny chodnik w tej części osiedla jest potrzebny nie tylko mieszkańcom ulicy Łukasińskiego ale wszystkim spacerowiczom, którzy chętnie wybierają się w kierunku R.O.D. "Magnolia". Ponieważ do połowy ulicy (do nr 45) chodnik jest wybrukowany, w końcowym efekcie projektu powstanie nie tylko bezpieczny chodnik ale również przyjemny odcinek trasy spacerowej na osiedlu Biała Krakowska.

Lokalizacja

Projekt będzie zlokalizowany przy ul. Waleriana Łukasińskiego od numeru 45 do 69.

Stan własnościowy terenu

Mienie Gminy Bielsko-Biała

Części składowe zadania

  1. Kompleksowe ułożenie chodnika z kostki brukowej (rozbiórka starej nawierzchni, wymiana podbudowy, kostka) wraz z ułożeniem krawężnika:
  • ok. 400,00 zł brutto/m2 remontu chodnika
  • 250 mb x 2m szerokości = 500m2 chodnika
  • 500m2 x 400,00 zł = 200000,00 zł

Uwagi

W związku z przyjęciem szacunkowego kosztorysu, w przypadku przekroczenia kwoty dla projektu osiedlowego, jako Autorka projektu wyrażam zgodę na zmniejszenie zakresu zadania (skrócenie odcinka robót) do wartości kosztorysu w kwocie 200.000 zł.

Etap projektu

  • Zgłoszenie projektu
  • Weryfikacja formalna
  • Weryfikacja merytoryczna
  • Głosowanie
  • Realizacja
  • Zakończenie realizacji

Zgłoszenie projektu

11 maja 2021 r.

Weryfikacja formalna

Jednostka weryfikująca: Biuro Rady Miejskiej;
Wynik weryfikacji: pozytywny

Weryfikacja merytoryczna

Jednostka weryfikująca: Wydział Gospodarki Miejskiej (wiodący), Wydział Nieruchomości (w zakresie własności nieruchomości)
Opinia Zespołu ds. weryfikacji projektów: pozytywna

Głosowanie

Realizacja

Zakończenie realizacji

Nr projektu

3-OBB002

Szacunkowy koszt

200 000,00 zł


Wnioskodawca

Agnieszka Wybraniec

Inne projekty z osiedla Biała Krakowska

Projekt nr: 3-OBB001


Wymiana nawierzchni / asfaltu na ul. Łąkowej od skrzyżowania z ul. Osiedlową do końca (do nr 20)
Koszt szacunkowy: 193 000,00 zł
Wnioskodawca: Dorota Piotrowska

Projekt nr: 3-OBB003


Modernizacja odcinków ulic Wschodniej i Osiedlowej w Bielsku-Białej
Koszt szacunkowy: 199 201,00 zł
Wnioskodawca: Stanisław Gulan