Dziękujemy za udział w głosowaniu!

Dziękujemy za udział w głosowaniu!

21.10.2021

Od 23 września do 9 października 2021 r. trwało głosowanie mieszkańców na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2022 rok. W bieżącej edycji, podobnie jak w poprzednich, mieszkańcy mogli głosować przez Internet oraz za pośrednictwem kart do głosowania. Przez ponad dwa tygodnie bielszczanie mogli wyrazić swoje poparcie dla pozytywnie zweryfikowanych projektów ogólnomiejskich i osiedlowych.

Łącznie, za pośrednictwem Internetu i kart do głosowania, mieszkańcy oddali 19.245 głosów ważnych, w tym na projekty ogólnomiejskie 9.209 głosów, a na projekty osiedlowe 10.036 głosów.

Szczegółowe wyniki głosowania dla wszystkich pozytywnie zweryfikowanych projektów znajdują się w zakładce "Wyniki".

Wśród projektów ogólnomiejskich zwyciężyły: „Poszukiwanie przodków Joe Biden’a Straż-Kościół” (1.724 głosy ważne) oraz „Zielone place zabaw” (1.419 głosów ważnych).

W osiedlach dominowały i zwyciężały projekty dotyczące: budowy lub modernizacji placów zabaw, boisk sportowych, małych obiektów sportowych i rekreacyjnych (w tym pumptrack, miasteczko ruchu drogowego) oraz miejsc wypoczynku; poprawy bezpieczeństwa poprzez wymianę nawierzchni ulic i remont chodników oraz powstanie miejsc postojowych dla mieszkańców; doposażenia w sprzęt jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej; zagospodarowania i urządzenia terenów zielonych oraz doposażenia instytucji kultury (biblioteki osiedlowe, domy kultury).

Poniżej publikujemy Zarządzenie Prezydenta Miasta ws. określenia listy projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok oraz określenia kwoty przeznaczonej na te projekty.

Dziękujemy mieszkańcom za aktywny udział w procedurze Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2022 rok!

Pliki do pobrania

February
< 2021 >
Nd
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
Sb