Budowa chodnika pomiędzy budynkami 12 a 16 na ulicy Relaksowej

Galeria

Opis zadania

Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców budynku przy ul. Relaksowej 16, ale także klientów pobliskiej giełdy towarowej, która świadczy swoje usługi przez cały tydzień - zwłaszcza w niedzielę, kiedy jest tłumnie odwiedzana. Z odcinka drogi korzystają również pracownicy pobliskich zakładów. Brak chodnika na tym odcinku, zmusza do konieczności poruszania się drogą - istnieje zatem obawa (dotycząca głównie osób niewidomych oraz niepełnosprawnych zamieszkujących budynek pod numerem 16) o możliwość potrącenia przez samochód, ale także ciężarówki, między innymi firmy kurierskiej, która ma swoją siedzibę na terenie giełdy towarowej.

Lokalizacja

Wapienica, ul. Relaksowa - teren pomiędzy budynkami o numerze 12 a 16

Stan własnościowy terenu

Według informacji z odpowiedzi na interpelację radnego Pana Kochowskiego - teren należy do gminy Bielsko-Biała - w odpowiedzi padła sugestia, że można zgłosić proponowany projekt w budżecie obywatelskim, ponieważ prośba o budowę chodnika, nie jest zawarta w prognozie budżetowej miasta na najbliższe lata.

Uwagi

Przy wykonawstwie uwzględniono proponowaną długość chodnika na 40 metrów, szerokość na 2 metry (200 cm). Na materiały przewiduje się kwotę 250zł/m2. Na wszelkie kwestie dokumentacyjne, projektowe przewiduje się około 15 000 zł.

Przy czym z racji brakujących miejsc parkingowych na terenie posesji przy ul. Relaksowej 16, część mieszkańców parkuje swoje samochody przed płotem (ogrodzeniem) - łącznie może zaparkować około 10-11 pojazdów. W czasie dnia (w godzinach pracy firmy pod numerem 17) można również zaobserwować pracowników firmy parkujących pojazdami - w związku z powyższym do weryfikacji pozostaje najlepsza opcja realizacji zadania: pierwsza - przy płocie (ogrodzeniu) budynku prosty pas chodnika (wtedy szerokość na jeden metr) lub druga - prawdopodobnie lepsza - pas chodnikowy przy ulicy jednak wybudowany w sposób umożliwiający parkowanie poza jego linią (stworzenie w ten sposób możliwości w przyszłości do wykończenia tego obszaru kostką).

Etap projektu

  • Zgłoszenie projektu
  • Weryfikacja formalna
  • Weryfikacja merytoryczna
  • Głosowanie
  • Realizacja
  • Zakończenie realizacji

Zgłoszenie projektu

23 kwietnia 2021 r.

Weryfikacja formalna

jednostka weryfikująca: Biuro Rady Miejskiej
wynik oceny: POZYTYWNY

Weryfikacja merytoryczna

Jednostka weryfikująca: Miejski Zarząd Dróg (wiodący), Wydział Nieruchomości (w zakresie własności nieruchomości)
Opinia Zespołu ds. weryfikacji projektów: pozytywna. Kwota szacunkowa po weryfikacji: 40.000,00 zł

Głosowanie

Realizacja

Zakończenie realizacji

Nr projektu

28-OBB001

Szacunkowy koszt

40 000,00 zł


Wnioskodawca

Adam Bem

Inne projekty z osiedla Wapienica

Projekt nr: 28-OBB002


Park kieszonkowy na pętli autobusowej linii MZK nr 16 na ul. Zapora w Bielsku-Białej
Koszt szacunkowy: 200 000,00 zł
Wnioskodawca: Łukasz Bulowski

Projekt nr: 28-OBB003


Cyfrowa Szkoła Podstawowa nr 32 w Wapienicy - modernizacja pracowni komputerowych i sieci szkolnej
Koszt szacunkowy: 200 000,00 zł
Wnioskodawca: Natalia Stosur